Boj

Vše, co se nikam nehodí (obecná tlachárna).
Arminius

Re: Boj

Postby Arminius » Thu 01. Mar 2012 19:54:52

Asi tak, souhlasíms Titou. já jsem tu prakticky právě proto, že středověk je především o boji, tak to mám jako kulturnější část mého historického žití. Pokud se chceš fakt dořdzat, vstup mezi Vikingy nebo plátovou gotiku, boj je sice tak trochu nehistorický, ale velmi tvrdý. navíc bitvu gotiky máš každej tejden někde, římských akcí je málo, takže popřemýšlej, nakolik jsi fanda starověkého impéria, jestli ti to zato stojí. Mě jako obdivovateli velkých římských císařů a především potomka hrdých Kvádů to za to stojí.-)
Qui metuens vivet, liber mihi non erit umquam

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Thu 01. Mar 2012 20:01:03

A jeste jednu vec je potreba probrat. Bylo ti uz 18 let? Protoze pokud ne, tak te do bitvy ani v Cechach nikdo nepusti, pokud jde o ostrou bitvu, muzes i precist napriklad pravidla pro ucastniky akci X legie na jejich foru.
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

KRAMI

Postby KRAMI » Thu 01. Mar 2012 20:03:56

tak pokud by se najimala nejaka hala 2. do mesice tak bych klidne do ty prahy prijel ;)

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Thu 01. Mar 2012 20:07:01

Tak, tak naprostej souhlas s Arminiem. Pokud chces hard core rezarnu obourucakem po hlave, tak Antika neni, uz proste z principu veci, to ono, bojovalo se tam uplne jinak. A i kdyz (nemam zkusenosti - osobni) v tom Stredoveku nebo u Vikingu, jak rikal A., neni boj autenticky, je to hard core serm, tam se fakt rezes hlava nehlava a akci budes mit, ze nebudes stihat obrazet vsechny.

Pokud bys chtel jako Riman hard core bojovat, pocitej s tim, ze by sis sel nasledne sednout za vrazdu, nebo neumyslny zabiti, protoze vetsina protivniku jsou "hadraci", co nemaji zbroj a Rimane bojovali predevsim tak, ze zasahovali protivniky bodem gladiem ze spoda nahoru.... Proto je takovy boj na hard core zpusob defakto nemozny :idea:
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Thu 01. Mar 2012 20:09:35

A pokud se dleaji treningy (zkusenost z jinych spolku Rimske historie) jsou to predevsim poradovky, stridani rad ve formaci, hazeni pila a pod. Taky nic moc rezarna.

Krami: o.k., jsem pro. Probereme to na internim foru, pokud bys s tim nemel problem, radi neco pronajmeme a bude to.
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Arminius

Postby Arminius » Thu 01. Mar 2012 20:18:09

hardcore šerm je docela výstižný termín:-) a formace a to všechno se tma musí cvičit taky, což je v plné zbroji celkem záhul a je to právě to, co tomu bere to kouzlo, když šlechta bojuje pěšky a poslouchá rozkazy...nesmysl.

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Thu 01. Mar 2012 20:27:17

JJ, to je presne ono, samy pan v plne platove zbroji, ale po malu koni a zadni panosi, vsichni ve formaci a poslouchaji velitele, to mi nezni moc stredovece, ale halavne je to hard core serm, cili chapu, ze to hafo lidi tahne. Poradne se s nekym porubat obourucakem a myslet si, ze kdyz mam full platy, tak jsem neznicitelnej hrdina stredovekych baji ;-)

A jeste mne to pripomnelo jeden zazitek od platnere Břéti. Delal mi loricu musculatu, byli jsme na finalni zkousce a mel tam na vyklepani helmu, ktera byla na horni casti promacknuta. Nemusim myslim dodavat, ze to byl 2, 5 mm zelezny plat...
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Arminius

Postby Arminius » Thu 01. Mar 2012 20:35:46

jooooo, já mám ze začátku vendelskou helmu, 2.5 mm plech, 3 mm žebra a co myslíš, žebro prohnutý dovnitř:-D stačila pořádná rána saxem.

God

Postby God » Thu 01. Mar 2012 20:37:39

zas tak hard core sem to nemyslel :) neboj je mi vic jak 18 ;) pokud bude moznost tech treninku tak do toho s schuti pujdu :)

God

Postby God » Thu 01. Mar 2012 20:38:52

tak ja zas nemyslel rezat se hlava nehlava :D proste jen na treninkach si zaradit chvilku :) jinak o tom nak moc zajem nemam o krutou rezbu rvat z plnych plic a sekat kde se co pohne :D to by me nebavilo ;)

Return to “Ostatní”