Carnuntum

Vše, co se nikam nehodí (obecná tlachárna).
Lucius Vinicius

Re: Carnuntum

Postby Lucius Vinicius » Sun 07. Aug 2011 16:45:21

Jinak, ty suvenýry, které by se daly použít na nějaké to living history, tam moc nejsou. Maximálně nějaké role papyru, vosková tabulka a jakási kulatá kožená hra. Jinak je tam hodně knížek nebo různých blbostiček pro děti jako tričko vypadající jak legionářská zbroj,karty nebo katapult-strouhátko na tužky. Vlastně jsem tam viděla taky malé hlavy Marka Aurelia :D
Ale hlavně - je to tam naprosto úděsně drahé! Koupili jsme si tam jednu miniaturní flaštičku obyčejné vody, protože jsme umírali žízní a stála nás DVĚ EURA :x
Caecilia Metella
Castra Romana
http://www.castraromana.cz
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"

Raptor

Postby Raptor » Mon 08. Aug 2011 2:38:33

Tita Iuventia Martia wrote:Ad 1: drz se tematu nebo mlc! :idea:
Ad 2: to by ses nemohl ucit ani Aj, Ru a ani nic jinyho smysluplnyho, takze se s temito nazory jdi vycpat, ano? Je jedine dobre, ze ma Lucka zajem se Nj ucit, ja se ji ucim taky a za zradce se tedy nepovazuji. :roll:

To bys teda měla. Já jsem se učil němčinu 14 let a nikdy jsem se ji radši pořádně nenaučil a pravidelně jsem všechno zapomínal, abych se nemusel cítit jako zrádce vlasti. :D

Lucius Vinicius wrote:a já bych se ráda domluvila, není nic jednoduššího než se naučit německy ne? :)

Není nic strašnějšího. :o

Lucius Vinicius

Postby Lucius Vinicius » Mon 08. Aug 2011 9:43:05

Raptor wrote:
Ad 2: to by ses nemohl ucit ani Aj, Ru a ani nic jinyho smysluplnyho, takze se s temito nazory jdi vycpat, ano? Je jedine dobre, ze ma Lucka zajem se Nj ucit, ja se ji ucim taky a za zradce se tedy nepovazuji. :roll:

To bys teda měla. Já jsem se učil němčinu 14 let a nikdy jsem se ji radši pořádně nenaučil a pravidelně jsem všechno zapomínal, abych se nemusel cítit jako zrádce vlasti. :D

Lucius Vinicius wrote:a já bych se ráda domluvila, není nic jednoduššího než se naučit německy ne? :)

Tfuj vy jste plni předsudků! :lol:
Caecilia Metella
Castra Romana
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"

tenzor

Postby tenzor » Mon 08. Aug 2011 10:04:09

Bohuzel, pokud chce clovek studovat stare knihy a ruzne archivalie, tak se bez nemciny (a nauceni se cteni svabachu ;) ) proste neobejde. Ja jsem se ucil Nemcinu 10 let a s podobnymi vysledky (hlavne diky tomu, ze se mi ji jeden ucitel na gymplu neustale snazil znechucovat, az jsem nakonec radsi maturoval z anglictiny, z ktere jsem tehdy neumel skoro nic). Takze na domluveni s Nemcem to moc neni, ale psana forma mi nastesti moc velke potize nedela :)

MG42

Postby MG42 » Mon 08. Aug 2011 10:44:27

Raptor wrote:

Co se týče mě a němčiny tak to se mnou němčinářka vzdala když mě nechtěla o hodině pustit na hajzl a já polohlasně řek , přeci se kvuli jazyku těch šmejdů nepomočím :D ona nevěděla jestli to slišela nebo ne ale pustila mě :D Jinak mě dva roky studia němčiny daly schopnost se zeptat kde je pošta a objednat si pivo :D , Tito doufám že ti má učebnice jazyka germánského z oblasti kuchařské a číšnické dá víc než mě ale za svým názorem si stojím :D
GNAEVS CASSIVS

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Mon 08. Aug 2011 16:03:15

V tom pripade se ale neuc ani Aj a Ru, protoze Anglicane se ucastnili Mnichova a Rusove, no, tak to nema smysl ani rozebirat, ze? ;-) A Fr se taky neuc, protoze nam tu naflakal Napoleon a It taky ne, protoze Musolini a neuc se zadnej cizi jazyk a bud za idiota, kdyz si nedas rict. ;-) Myslim, ze z Raptorova prispevku byla ironie doslova citit, ze? :-)

Proste Lukasi, at se ti to libi nebo ne, Nj je platnej jazyk a kolik jazyku znas, tolikrat jsi clovekem. :idea:

Lucie: 2 euro neni moc, nesmis to prepocitavat, to by ses uplne zblaznila, pockej v Rime... Tak zjistis, ze stoji pizza kolem 4 Euro a obrovsky kopec zmrzliny od 3 Euro. Proste nema smysll prepocitavat na Koruny, to jsem se uz taky odnaucila.

Ad suvenyry: skoda, ale nijak extra me to nesokuje, v Rime se totiz da k living history kopit jeste min :roll: Koneckoncu: uvidis sama :idea:

Ad Aj vs. Nj: to je ale dost jejich problem, neni kazdy povinnen umet Nj, pokud to ma byt archeopark svetoveho vyznamu, maji tam umet alespon elementarne Aj. Ja se v Nj celkem obstojne domluvim na cem chci, ale na to, abych poslouchala pruvodce v Nj nebo si tam mela neco cist / to prekladat z fleku, na to ji tak dobre neumim.
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Lucius Vinicius

Postby Lucius Vinicius » Mon 08. Aug 2011 17:26:54

Ad Tita a dvě euro : Ono se to lehce řekne - nepřepočítávej :D Jenže když má člověk sebou vevnitř k dispozici nějakých 20 euro a z toho dá dvě eura za půl litrovou flaštičku obyčejné vody a za čtyři malé polívčičky nějakých 13 euro k tomu připočítaje ještě pečivo - houska za 1 euro, to aby se člověk zbláznil.. ;)
Caecilia Metella
Castra Romana
www.tabularomana.blog.cz

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Mon 08. Aug 2011 17:33:18

Ne tak jasne, tomu rozumim, jenom jsem chtela rici, ze clovek jaksi musi / by mel pocitat s tim, ze takovahle atrakce bude draha, resp. ze na ni chteji mistni vydelat. Otazka je, co je jeste primereny zisk podnikatele a co je uz prehnane.
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

tenzor

Postby tenzor » Mon 08. Aug 2011 19:58:03

No, zlate Recko. 1.5 litru dobre vychlazene a chutne vody (na kazdem rohu ve dne i v noci) za cca 1,10-1,40 EUR a to tam meli (zvlast na Peloponesu) velky nedostatek pitne vody. Ale take jsem tam potkal vyderace - v Delfach. Nemeli zadnou vodu, jen s prominutim debilni ochucenou ledovou trist za 3,50 EUR 0,25 litru. Tak to jsem sel v tom vedru (34 ve stinu a ani mracek) radsi kilometr do mestecka k nejblizsimu kiosku a zpet, nez podporovat takove zlodeje.

MG42

Postby MG42 » Wed 10. Aug 2011 18:12:16

tenzor wrote:No, zlate Recko. 1.5 litru dobre vychlazene a chutne vody (na kazdem rohu ve dne i v noci) za cca 1,10-1,40 EUR a to tam meli (zvlast na Peloponesu) velky nedostatek pitne vody. Ale take jsem tam potkal vyderace - v Delfach. Nemeli zadnou vodu, jen s prominutim debilni ochucenou ledovou trist za 3,50 EUR 0,25 litru. Tak to jsem sel v tom vedru (34 ve stinu a ani mracek) radsi kilometr do mestecka k nejblizsimu kiosku a zpet, nez podporovat takove zlodeje.

měls vedle otevřít stánek s vodou za dvě éčka a byly by v háji :D
GNAEVS CASSIVS

Return to “Ostatní”