Dokumenty, filmy, seriály na téma Antika

Vše, co se nikam nehodí (obecná tlachárna).
Lucius Vinicius

Re: Dokumenty, filmy, seriály na téma Antika

Postby Lucius Vinicius » Thu 17. Feb 2011 18:19:24

Raptor wrote:
Raptor wrote:Já tenhle problém vůbec nemám. Pustím to a normálně to jede. 8-)

Tak teď to zkouším na jiným počítači v jiným městě a děje se přesně to, co popsal tenzor. :|

Tak zkus mou metodu ;)
Caecilia Metella
Castra Romana
http://www.castraromana.cz
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"

Raptor

Postby Raptor » Fri 18. Feb 2011 11:25:22

Zatím jsem viděl jenom Grakcha, ale je to lepší než jsem čekal. Stojí to i za přečkání načítání :) . Není to ani nezáživný, ani příliš ne-historický. Jenom pár věcí tam bije do očí: hlasování v lidovým shromáždění se určitě neúčastnily ženy. A taky: viděl jsem to už víckrát, ale... v Senátu se netleskalo. Nikdy. Za republiky se netleskalo ani v divadle a ani za císařství to nebylo běžný. Byl to znak nemravnosti ;) .

Lucius Vinicius

Postby Lucius Vinicius » Fri 18. Feb 2011 14:11:52

Až na těch pár drobností se mi ten Gracchus strašně líbil :D Bylo to..takové..poutavé :)
Caecilia Metella
Castra Romana
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"

Raptor

Postby Raptor » Fri 18. Feb 2011 14:25:42

Lucius Vinicius wrote:Až na těch pár drobností se mi ten Gracchus strašně líbil :D Bylo to..takové..poutavé :)

Přesně tak. Nevěřil bych, že film o politice v římské republice může být tak poutavej. :)

Jinak v Caesarovi už je těch historických nepřesností víc.

Lucius Vinicius

Postby Lucius Vinicius » Fri 18. Feb 2011 20:58:50

Pro mě je poutavé všechno, týkající se římské republikánské politiky :D

Caesara jsem zatím neviděla, ale chystám se na to :-) Dám si na ty nepřesnosti pozor :lol: :lol:
Caecilia Metella
Castra Romana
www.tabularomana.blog.cz

Raptor

Postby Raptor » Fri 18. Feb 2011 21:49:59

Lucius Vinicius wrote:Pro mě je poutavé všechno, týkající se římské republikánské politiky :D

Tak jasně, já se o to taky zajímám, ale myslím to tak, že je poutavej i z filmovýho hlediska. Jako že bych se na něho podíval i kdyby mě to nezajímalo. :D

Lucius Vinicius wrote:Caesara jsem zatím neviděla, ale chystám se na to :-) Dám si na ty nepřesnosti pozor :lol: :lol:

Tak třeba mapa římské říše vůbec neodpovídá době Caesara, k té decimaci legie v Hispánii ve skutečnosti nedošlo, průběh bitev u Alesie a Farsalu je vysvětlen trochu "zvláštním" způsobem, ostatně, stejně jako počátky občanské války. :)
A taky si myslím, že "Kostky jsou vrženy" pronesl Caesar po překročení Rubikonu, ne před ním. Ale to už jsem hnidopich. :mrgreen:

Každopádně musím ocenit, že většinou vybírali herce, kteří jsou svým postavám celkem podobní.

Mimochodem, teď to pouštím zase doma a jede to všechno bez problémů. Takže chyba bude asi v nějakých kodecích nebo svinstvu, co se instaluje do Mozilly (nebo jiných prohlížečů).

Lucius Vinicius

Postby Lucius Vinicius » Sat 19. Feb 2011 20:15:48

Raptor wrote:
Lucius Vinicius wrote:Pro mě je poutavé všechno, týkající se římské republikánské politiky :D

Tak jasně, já se o to taky zajímám, ale myslím to tak, že je poutavej i z filmovýho hlediska. Jako že bych se na něho podíval i kdyby mě to nezajímalo. :D

Souhlasím :D
Caecilia Metella
Castra Romana
www.tabularomana.blog.cz

Raptor

Postby Raptor » Fri 25. Feb 2011 4:44:49

No... Grakchus byl asi nejlepší, pak to klesalo s každým dílem níž (myslím z hlediska historické chronologie, ne jak mají podivně řazený díly).
Prezentovat Konstantina (kterej se nechal uctívat jako bůh) jako zanícenýho křesťana... a jak chudáci Gótové táhli na Řím takřka proti svojí vůli. :)
Nejlepší jsou slova vypravěče: "Jeden takový menší kmen, Gótové..." :D
Všiml jsem si, že tam opakovaně ukazovali nějaký mapy. Dlouho, bez pohybu, bez animace, ale s komentářem vysvětlujícím například pohyb vojsk. Z toho soudím, že tam chtěli dát nějaký animace, ale k tomu nedošlo. Působí to tak nějak nedořešeně.
A třeba Davidova hvězda co by symbol judaismu se objevuje až někdy ve 12. stol. (takže na judejských mincích asi nebyla), ale to už je detail, tak jako ty antény na střechách domů v (několikrát opakovaným) záběru na "starověké město". :)
Ale abych to s tou kritikou nepřeháněl: na historický filmy je to rozhodně nadprůměr. Na dokumenty by to byl průměr, ale ono to směřuje spíš k těm filmům (už tím, jak se vojevůdci řežou v davech nepřátel). Rekvizity taky nemají nejhorší a i když nejsou úplně podle historie, je tam vidět snaha :) .

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Tue 27. Sep 2011 20:45:32

Avete,
koho zajimaji gladiatori, doporucuju dokument GLADIÁTOŘI - POVSTÁNÍ Z MRTVÝCH. Davaji to obcas na Via sat History.

valete
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Tue 27. Sep 2011 20:51:23

A dalsi pekny dokument, respektive cela serie se jmenuje Odkrytý Řím, tusim, ze to davaji na Spektru.
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Return to “Ostatní”