Série od Simona Scarrowa

O literatuře zabývající se Antikou (v Čj i ostatních jazycích).
Tita Iuventia Martia

Série od Simona Scarrowa

Postby Tita Iuventia Martia » Wed 02. Jan 2013 23:04:25

Skvela serie romanu (hodne realistickych, co do zpracovani postav, vyzbroje a vystroje, i deje jako takoveho) od autora Simona Scarrowa s dvojici Macro a Cato, oba vojaci.

Pod znakem orla (2010)
Vítězství orla (2010)
Orel na lovu (2011)
Orel mezi vlky (2011)
Orlova kořist (2012)
Orlovo proroctví (2012).
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Scipio

Re: Série od Simona Scarrowa

Postby Scipio » Thu 27. Jun 2013 18:45:57

Zatím jsem přečetl jen první díl a musím říci, že je to pecka. Určitě v tom budu pokračovat.
MARCVS SARCVLVS SCIPIO
Acta non verba

Markus Casperius Lutorius

Postby Markus Casperius Lutorius » Thu 27. Jun 2013 19:24:28

Salvete,
je to k mání v knihovnách?
Dnes jsem dostal na dobírku:Ross Cowan autor
Římští legionáři -od Cesara po Nerona
Římská bojová taktika 109 př.n.l.-313 n.l.
: Duncan B.Cambel autor
Tábory římských legii
Možná nic nového,ale zatím louskám první knížku.

Valete

Lvt.

Scipio

Postby Scipio » Thu 27. Jun 2013 22:36:10

Markus Casperius Lutorius wrote:Salvete,
Tábory římských legii

Valete

Lvt.

Koupil jsem předevčírem Pod znakem orla v Neoluxoru. Dnes jsem to dočetl a zítra si jdu pro další díl. Myslím, že tam mají minimálně tři další. V Kosmasu jsem sehnal knihu Římští legionáři -od Cesara po Nerona za cca 150,- Kč, myslím, že je to dobrý nákup. Co jsem koukal v Neoluxoru, tak tam mají Vítězství orla v paperbacku za 149,- Kč, což je o 100,- Kč levnější, než v tvrdých deskách. Ale upřímně, to je tak dobré dílo, že mi ta stovka za to nestojí. Jestli to mají v městských knihovnách netuším, ale řekl bych, že ano.

P.S.: Pro mě jsou to také nové knihy, ale co, někde se začít musí. ;)
MARCVS SARCVLVS SCIPIO
Acta non verba

Scipio

Postby Scipio » Mon 01. Jul 2013 16:55:40

Aktuálně mají v Levných knihách první dva díly jako paperback za 99,- Kč/kus.
MARCVS SARCVLVS SCIPIO
Acta non verba

tatos

Postby tatos » Fri 11. Oct 2013 19:55:32

Scipio wrote:
Markus Casperius Lutorius wrote:Salvete,
Tábory římských legii

Valete

Lvt.

Koupil jsem předevčírem Pod znakem orla v Neoluxoru. Dnes jsem to dočetl a zítra si jdu pro další díl. Myslím, že tam mají minimálně tři další. V Kosmasu jsem sehnal knihu Římští legionáři -od Cesara po Nerona za cca 150,- Kč, myslím, že je to dobrý nákup. Co jsem koukal v Neoluxoru, tak tam mají Vítězství orla v paperbacku za 149,- Kč, což je o 100,- Kč levnější, než v tvrdých deskách. Ale upřímně, to je tak dobré dílo, že mi ta stovka za to nestojí. Jestli to mají v městských knihovnách netuším, ale řekl bych, že ano.

P.S.: Pro mě jsou to také nové knihy, ale co, někde se začít musí. ;)

Dnes jsem sehnal knihu Řecká a římská obléhací technika 399 př.n.l. - 363 n.l. za 50 kč... jupííí
Jinak souhlasím, že si raději připlatím 100 kč a nebudu si kupovat paperback, protože ta série stojí za to, aby seděla v knihovně na prvním místě...dnes jsem dočetl třetí díl a jdu šmejdit na www.databazeknih.cz , abych koupil další díl

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Sun 13. Oct 2013 13:17:51

Salve,
v Neoluxoru by meli mit vsechny dily :-) Ja mam 1. a 2. dil v Paperbecku, ale chci jej nabidnout k prodeji a proridit si hardbeck, se stejneho duvodu, jak onas, doufejme jiz brzy, novy clen, Tatos :-) Jinak mam krome dvou dilu vsechny...

BTW, je mi jasne, kde jsi vzal inspoiraci pro svou postavu - hned mi to bylo jasne, II. legie Augusta, 40. - 70. n.l. Britanie, centurion - Takze Macro? :-) Ale jak jsem psala na FB, musime se jeste domluvit, centurion pri nasem poctu opravdu neni dobry napad :idea:

Vale,
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

tatos

Postby tatos » Sun 13. Oct 2013 17:39:45

[quote="Tita Iuventia Martia"]Salve,
v Neoluxoru by meli mit vsechny dily :-) Ja mam 1. a 2. dil v Paperbecku, ale chci jej nabidnout k prodeji a proridit si hardbeck, se stejneho duvodu, jak onas, doufejme jiz brzy, novy clen, Tatos :-) Jinak mam krome dvou dilu vsechny...

BTW, je mi jasne, kde jsi vzal inspoiraci pro svou postavu - hned mi to bylo jasne, II. legie Augusta, 40. - 70. n.l. Britanie, centurion - Takze Macro? :-) Ale jak jsem psala na FB, musime se jeste domluvit, centurion pri nasem poctu opravdu neni dobry napad :idea:

Částečně ano... tedy, jen pokud jde o legii...jinak Řím mě fascinuje od malička, Británie proto, že jí považuji za jedno z nejzajímavějších taženích .. jen za jedno. Zajímají mě všechny čtyři hlavní legie a některé pomocné kohorty (Batavské hlavně).. právě proto, že mě zajímá hlavně Británie. Stejně tak mě neskutečně baví Židovské povstání ( skvěle o něm píše Fabius Josephus), které potlačil Titus syn Vespasiána. A tady máme hlavní důvod proč mě zajímá hlavně tato doba, tedy hlavně první století. Je to hlavně Vespasián, kterého považuji za velice zajímavou postavu dějin , tak jako byl Claudius i poté synové Vespasiána a následně adoptivní císaří, kteří jsou podle mého názoru za největším rozmachem Říma , pak Traianus ( další můj oblíbenec) ..atd.... ta kniha se jen trefila do mé oblíbené doby...

Dále.. centurion proto, že důstojníci mají pěkné oblečení a zbroj ( na vyšší důstojníky bych neměl peníze na vybavení :) ). Tedy Macro je mimo mísu. Jnak můj oblíbenec v knize je Caton.
Já myslel, že vybrat si může každý co chce ve skupině. Myslím časovou dobu a to, jakou zbroj a tuniku bude nosit. Zase rozumím tomu, že asi máte nějaký scénář a asi by bylo blbé, když neodpovídají postavy dobou jedna k druhé...

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Sun 13. Oct 2013 20:45:53

Jasne, zbytek jsme si ujasnili na Facebooku :-) Jinak mne se libi Cato i Macro, ale perfektne je tam prave vyobrazeny Vespasianus, ktereho mam taky rada. BTW, je to prave ono zlate obdobi, o kterem pises, kteremu se nase skupina venuje :-) I kdyz ja osobne mam jeste vybaveni na pozdniho republikance a davromady veci na obdobi Marca Aurelia...A mam teda jeste par dalsich projektu - jsem magor :D

Cela tahle serie je pekna, ikdyz je tam, bohuzel, nekolik historickych nepresnosti, ale stoji to za to :-)
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Markus Casperius Lutorius

Postby Markus Casperius Lutorius » Mon 14. Oct 2013 16:17:09

Salvete,
stojí to za to!
Zatím mám přelouskanej první díl a pak třetí a čtvrtý.
V pátek mám v knihovně zabukovanej druhý díl a zbytek serie!Jupííí! :D
Už se nemůžu dočkat.
Mají to tu ve dvou vydáních,celou řadu,ale je to pořád půjčený.
Tak jsem se domluvil s knihovnicí,že mi to podrží.
Pár nepřesností tam je,ale může to být i překladem.
Taky je to román a ne dokument,tak se to tak musí brát. ;)
Jinak parádní čtení.
Valete
optio M.C.L.

Return to “Knížky”