Julius Caesar od Rogera Caratiniho

O literatuře zabývající se Antikou (v Čj i ostatních jazycích).
Lucius Vinicius

Julius Caesar od Rogera Caratiniho

Postby Lucius Vinicius » Mon 14. Jun 2010 22:44:13

Ave, líbila se vám tato knížka? Mě jo, bráchovi taky,hlavně ten první díl: Řím, město na prodej, ale chudák Cato mladší, ten kdyby si ji přečetl, ten by ji asi vzteky roztrhal na kusy- nejvíce se mi z té knížky líbilo, jak někdo donesl do curie Caesarovi lístek, Cato mu ho sebral, že ho přečte před senátem, protože si myslel že jde o to že Caesar spolupracuje ze spiklenci- a on to byl milostný dopis od Servillie :D
Už jsme přečetli i druhý díl: Julius Caesar-Galská symfonie - to se mi taky líbilo, je tam hezky popsaná galská válka a teď jsme si v knihovně půjčili třetí díl- Soumrak boha a zatím jsme se dočetli po to, jak Caesar překročil Rubicon.
Všechny díly jsou vážně moc dobře napsané,tu první mám dokonce koupenou doma a pořád mě baví, i stále dokola :D Určitě doporučuju :D
Caecilia Metella
Castra Romana
http://www.castraromana.cz
www.tabularomana.blog.cz
,,Senatores mos maiorum defendens,audentes reformatores,violenti tribunes,rogationes radicales,iudices viles,verbosae orationes-haec est mea res publica dilecta!"

Tita Iuventia Martia

Re: Julius Caesar od Rogera Caratiniho

Postby Tita Iuventia Martia » Tue 15. Jun 2010 12:05:00

Salve,
ja mam vsechny tri dily v el. podobe z knihovny pro zrakove postizene a prelouskala jsem je asi za tyden, ani ne :D Je to vazne velmi pekne psane a hlavne, narozdil od mnoha "fikci", je tenhle roman psanej podle skutecnejch udalosti, vystupuji tam skutecni lide a pod.
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Return to “Knížky”