Přírodní barvení

Zde můžete diskutovat o dobovém oblečení.
Tita Iuventia Martia

Re: Přírodní barvení

Postby Tita Iuventia Martia » Tue 14. Apr 2015 22:33:15

Salve,
Cassia: No, tak alespon slo prirodni k prirodnimu, na ten kompost :D Ja bych toho stydlivyho k Duze nedavala - holt musi clovekudelat kompromis, kdyz to nejde uplne 100 % LH. Napr. ten, co tu navrhuje centurion.

Vale
Titvs Iventivs Martivs Ferox
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Scipio

Postby Scipio » Mon 20. Apr 2015 21:36:12

Salve,

kdo jste viděl moji tuniku, tak uznáte, že bílá nebo přírodně zbarvená je prostě naprd. Takže zvažuji, že si nakonec tuniku zbarvím do červené, jak to známe z různých knížek. Je to praktičtější, protože na tom nebude vidět tolik špína a defacto i krev padlých nepřátel :D

Nicméně teď řeším, jak se to vůlastně dělá. Poradíte, zkušení barviči látek? ;) pokud víte o nějakém barvíři, který vlastní dostatek otroků, aby to bylo rychle a za slušnou cenu, budu velice povděčen. Protože, jak říkáme my Římané: "Není nic povznášejícího, než práce. Snad jen, když ji za Vás vykoná někdo jiný..." :D

Díky a vale
Scipio
MARCVS SARCVLVS SCIPIO
Acta non verba

Cassia Hortensia

Postby Cassia Hortensia » Tue 21. Apr 2015 19:16:38

Salve,
až budeš mít prošívku tak se ti nebude špinit tunika. A myslím že až ti řeknu čím by to šlo obarvit tak u té varianty radši zůstaneš nebo si to obarvíš moderně.
Potřeboval bys tolik kůry z kořene dřínu kolik váží látka tuniky, raději víc, přírodní barví hodně světle co jsem zatím vypozorovala + pak 3 dny práce s nejistým výsledkem. Ta látka bude mít odhadem půl kila. Kvůli nedostupnosti materiálu jsem to taky zatím nezkoušela a asi taky ani nezkusím. Jako alternativu nabízím přírodní světle růžovou, na tu mám materiálu dost a na vzorku chytila docela pěkně :lol:
Cassia Hortensia

Scipio

Postby Scipio » Fri 24. Apr 2015 10:00:15

Salve,

no, díky za nabídku, ale ta růžová mně ani nijak neláká :D

Když mě se ta červená líbí :( Prostě mám Římany s touhle barvou spojené (díky Connolly) a když koukám na jiné jednotky (třeba Victrix z Anglie), tak je to přesně ono.

Jak to asi mají oni. Myslíte, že přírodně?

Díky a vale
Scipio
MARCVS SARCVLVS SCIPIO
Acta non verba

Cassia Hortensia

Postby Cassia Hortensia » Fri 24. Apr 2015 19:51:14

No říkala jsem si že růžová asi neprojde, ale ta chytila opravdu krásně :D Zkusím s ní dál experimentovat, jestli se mě jí nepovede mícháním přiblížit hnědočervené. Pro ty kdo by to chtěli bez práce, tady je nová nabídka čistého lnu z obchodu v Plzni, 7 barev je neobvykle velký výběr, ta úplně vzadu co není moc vidět by podle mě měla odpovídat :) https://www.facebook.com/29100299758451 ... permPage=1
Kdo by měl zájem, ozvěte se v průběhu týdne, cena je tam 100 Kč za metr a jde to celkem rychle pryč :) Zašla bych vám to tam koupit.
Cassia Hortensia

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Mon 27. Apr 2015 12:19:26

Salve,
moc dekuji, ale ani ja asi nevyuziju tu ruzovou :D Nicmene mam prosbu: Nemaji tam, Hortensio, nejaky vinovy / cerveny len, muze to byti i bavlna (barva - viz. muj satek a tribunsky pasek pres zbroj). Potrebuju to na tribunskou serpu pod pasek, kdyz jsem ve "vychazkovem", nosim kozeny pasek a rada bych mela neco pod to :idea:

Jak to sleduji, tak se priznam, ze do hard - core LH nejdu, myslim do prirodne barveneho a rucne tkaneho, tolik casu a penez fakt nemam. Zaslouzila bys metal za to, jak jsi pecliva a vytrvala v experimentech...

Scipio: Vetsina skupin na svete pouziva prumyslove barvene latky, jako je vlna, len a bavlna, protoze jak sam vidis, spriroddnim barvenim jsou trable...

Vale
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Cassia Hortensia

Postby Cassia Hortensia » Mon 27. Apr 2015 18:55:23

Salve,
zatím si pochvalu za nic nezasloužím, kromě růžové ze mě zatím nic nevypadlo a nevím jestli vůbec vypadne.
A červená momentálně není, ségra tam dnes byla a je to hodně probraný. Ale během pár měsíců by měli mít dodávku a v té prý červená bude. Nebo jak velký kus bys potřebovala? Ségra tu má červenou bavlnu,vlastně stejnou barvu jakou máš ty, na cotte, možná by se to pak dalo nějak naměřit a ušít z toho aby zbylo na obě, bych se s ní domluvila.
Cassia Hortensia

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Tue 28. Apr 2015 9:22:19

Salve,
ale zaslouzis, uz snaha je obdivuhodna :-) No, chtela bych to na serpu pod pasek k tunice, cili ty rozmery, co jsou na E-shopu u serpy... Kdyby to vyslo, byla bych moc vdecna a pochopitelne bych zaplatila jak latku, tak praci. Samozrejme me staci strojove siti, rada bych to mela totiz do Dolan...

Vale
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Scipio

Postby Scipio » Wed 29. Apr 2015 22:11:21

Salve,

tak jestli průmyslově barvený len nevadí, tak je to super, tím spíš půjdu touto cestou. :D

Díky a vale

Scipio
MARCVS SARCVLVS SCIPIO
Acta non verba

Tita Iuventia Martia

Postby Tita Iuventia Martia » Thu 07. May 2015 13:00:02

Salve,
jiste, ze nevadi... Ano, nezastiram, ze posunout se do sfery rucne tkanych a rucne barvenych latek by nebylo hezke, ale obavam se, ze je to nad nase momentalni moznosti, a tak neminim nikoho "jebat" za to, ze ma prumyslove barveny len / prumyslove barvenou vlnu nebo bavlnu..

Vale
Tribunus militum
Legio IIII Flavia Felix
"Concordia militum"

Return to “Oblečení”