Reportáže z akcí - Tachov 13/04/2014

Připravila: Tita Iuventia Martia

Zima zkončila a i naše jednotka zahájila jarní tréning již mimo "Castra Hyberna" v tělocvičně Jedličkova ústavu. Tentokrát jsme se sešli, jako již po několikáté, v areálu střelnice střeleckého klubu v Tachově u našeho optia Lutoria. Nejdříve jsme se věnovali administrativvním a organizačním záležitostem jednotky a tvorbou nových a lepších fotografií našich vojáků s novým vybavením - myslím, že fotky se zdařily a je vidět, jaký pokrok jsme jako jednotka od posledního focení společně udělali.

Na tomto tréningu měli vojáci možnost nejen nasbírat další cenné zkušenosti co se týče pořadovky, povelů, útoku s mečem, štítem a mečem a štítem, útoku pilem / hastou, zlepšit se v šermířských dovednostech pod vedením zkušeného šermíře Zbyňka alias Nitkina, ale také pocítit to, co se nazývá "Esprit de corbs" - ducha jednotky, sounáležitost s jednotkou a s bratry ve zbrani.

Při slavnostním nástupu vojáků byl vyznamenán optio M. Casperius Lutorius dvěma Armilae (mosaznými náramky) a to za příkladnou službu pod orly, za příkladné velení jednotce, za bojové zkušenosti, za projevenou statečnost a za to, co vše již službě pod orly obětoval. Vyznamenání udělené Caesarem Titem Flaviem Vespasianem předal mladší vojenský tribun Titus Iuventius Martius Ferox sloužící nyní u IIII Flavia Felix a mající na starosti tuto vexilaci římských vojáků.

I počasí nám skvěle vyšlo, neboť ráno při odjezdu na místo bylo pod mrakem a pršelo. V poledne jsme si ugrilovali oběd na grilu, povídalo se a celkově byla nálada velice dobrá. Naši tři vojáci - Scipio, Arenius a Julius se vydali na "spížovací výpravu" do místního supermarketu, kde byly pochopitelně terčem pozornosti nakupujících - velice jsme se této situaci smáli a mám pocit, že není lepší reklama, než vidět římské vojáky na živo mezi lidmi.

Už se těšíme na další akci a "Ave Caesar, Ave Caesar, Ave Caesar!"

A zde slíbená ochutnávka fotek:


Kontakt

Bc. Lukáš Hrdina
Jitřní 41
312 00 PLZEŇ

E-mail: optio(zavinac)castraromana.cz