Reportáže z akcí - Mezinárodní výstava nožů v Příbrami

Připravila: Cassia Hortensia

O víkendu 10. – 11.9.2016 se konal již 25. ročník Mezinárodní výstavy nožů v Příbrami, které ho jsme měli možnost se účastnit v rámci doprovodného programu. Vystavující kováři a nožíři obsadili celý příbramský kulturní dům, doprovodnému programu pak patřil menší park před ním. Na výstavě byla možnost si prohlédnout a zakoupit nejrůznější umělecky ztvárněné nože a jiné chladné zbraně, ale i materiály pro jejich výrobu a údržbu, jako například parohy, perleť, amber a různé druhy dřeva na střenky.

V rámci doprovodného programu si návštěvníci měli možnost prohlédnout práci kovářů a řezbářů, vidět výrobu nožů z pazourku, zakoupit si věci na malém tržišti, poslechnout si vystoupení několika hudebních skupin, navštívit tábor traperů a indiánů no a konečně i náš tábor, tentokrát i s maskotem a hlídačem tábora, když obě role si na sebe vzal pes našeho pretoriána. Protože tentokrát přijal naše pozvání i jeden ze spřátelených Germánů, bylo možné prohlédnout a vyzkoušet si v našem táboře nejen vybavení legionářů a důstojníka, ale příslušníka germánských pomocných sborů. Kromě toho nechyběla samozřejmě ani ukázka typické římské kuchyně s ochutnávkami.

Akce se vydařila, přálo nám i počasí, tak nezbývá než poděkovat organizátorům a doufat, že se opět uvidíme na dalších ročnících.

A zde pár fotografií:


Kontakt

Bc. Lukáš Hrdina
Jitřní 41
312 00 PLZEŇ

E-mail: optio(zavinac)castraromana.cz