Reportáže z akcí - Pohádková stezka, ranč ŠídlováK 25/05/2016

Připravila: Cassia Hortensia

V sobotu 28.5.2016 se naše jednotka zúčastnila akce pro děti na ranči Šídlovák v Plzni. Název sice byl Cesta středověkem aneb dobývání hradu, ale pojetí bylo již od pádu Římské říše, kterou jsme zastupovali. Přes den měli účastníci již od rána možnost absolvovat zhruba 3 km dlouhou trasu s různými soutěžemi – náš úkol představoval pomoci dětem porazit nepřátele mečem nebo absolvovat jízdu zručnosti na koních. Kromě toho si mohli prohlédnout vybavení římských legionářů i tribuna.

Program pak odpoledne vyvrcholil ohňovou show a bitvou. Naši legionáři střežící pevnost museli při svém průzkumu okolí čelit zákeřnému přepadu ze strany Keltů. První útok se jim sice podařilo odrazit, při druhém již bohužel takové štěstí neměli. Tím skončil i římský vliv na dané území a dějinný vývoj mohl přejít ve středověk.

Celkově se akce opravdu vydařila, diváků přišlo velké množství i přes to, že na závěr bitvy se bohové rozhodli vyzkoušet odolnost bojovníků pořádnou bouřkou. Doufáme, že to byla sice první, ale ne poslední návštěva ranče.

A zde pár fotografií:


Kontakt

Bc. Lukáš Hrdina
Jitřní 41
312 00 PLZEŇ

E-mail: optio(zavinac)castraromana.cz