Reportáže z akcí - Na táboře oddílu Pětník, 6. - 7. srpen 2016

Připravila: Cassia Hortensia

O víkendu 6. - 7. srpna si nás na svůj tábor pozval oddíl Pětník jako zpestření jejich táborové hry. Náš první úkol bylo za nepřítomnosti dětí obsadit jejich základnu a zlákat je k službě pro naši jednotku.

Děti si s námi uvařili oběd v kotlících - výbornou hrachovou polévku a placky a ukázali jsme jim jak postavit stany. Pak, aby si trochu odpočinuli, následovalo naše povídání nejen o římské armádě, její taktice, výstroji, výzbroji, ale také o civilním životě a spoustě drobných zajímavostí. Po teoretické přípravě následoval praktický výcvik lukostřelby, boje s kopím i štítem a mečem, nechyběl ani běh s pochodovým zavazadlem a trochu oddechovější „módní přehlídka“. V samém závěru dne si děti mohly teoretický i praktický výcvik vyzkoušet v bitvě proti našim legionářům posílených vedoucími tábora.

Druhý den byl na programu výcvik formací – děti se naučily klasickou liniovou formaci, želvu, klínovou formaci a pochodový útvar. To nám zabralo celé dopoledne a pak už byl čas se rozloučit. Děkujeme za příjemný víkend.

A zde pár fotografií:


Kontakt

Bc. Lukáš Hrdina
Jitřní 41
312 00 PLZEŇ

E-mail: optio(zavinac)castraromana.cz