Reportáže z akcí - Načeradec 13/04/2013 - 14/04/2013

Připravila: Tita Iuventia Martia

Konečně nám nastalo jaro, a tak jsme, my římští vojáci, opustili zimní tábor (Castra hyberna) a zahájili jsme výcvik pro další sezónu tažení proti barbarům za Dunajem. Dle rozkazu božského Caesara Tita Flavia Vespasiana jsme se sešli v městysu Načeradec, abychom se v neděli - za svitu slunce, přesunuly k hradu Šelnberk, kde probíhaly samotné manévry. V sobotu jsme se sešli u legionáře Q. Didia Gemina, probíraly se záležitosti kolem letošního programu Castra Romana, dodělávaly se drobnosti na našem vybavení, povídalo se a večer jsme si sedli u dobrot a medoviny. Perfektní posezení, skvělá atmosféra, lidé naladěni na stejné myšlenkové vlně...

V neděli po budíčku a dobré snídani od naší drahé Lenie z prádelny U Orla (co bychom si bez ní počali), jsme se částečně ustrojení přesunuly na rychlých kolech na hrad, kde jsme se setkali s naším novým rekrutem, legionářem Proculem a projednali jsme záležitosti se správcem hradu Šelnberk, ohledně naší účasti na akcích. Pokud vše vyjde, získáme spoluprací s Královstvím Danar fantastické zázemí pro tématické akce na hradě a možnost pořádat i akce vlastní, tak prosím držte palečky, ať se setkáváme na Šelnberku pravidelně.

Trénovaly se manévry, pořadovka a pochod ve formaci na travnatém plácku, pod odborným vedením legionáře Casperia Lutoria jsme zkoušeli bojové sekvence s gladiem a scutem, postup proti nepříteli, kryty se scutem, body a seky gladiem a pod. Na další generální secvičné vše dopilujem a vyšperkujeme, aby byl dojem pro diváka dokonalý a program se líbil. Pokud máte zájem nás vidět, koukněte se do sekce Akce, kde naleznete aktuální kalendář. Díky obětavé Lenii máme spoustu pěkných fotek, ochutnávka je zde, zbytek naleznete ve fotogalerii.

Po zkončení tréningu jsme se rozloučili s Casperiem Lutoriem a při úklidu našeho vybavení jsme si opět skvěle popovídali, i naše šikovné římanky Claudia a Maecina se do naší akce zapojovaly. Castra Romana je nyní, troufám si tvrdit, opravdu úžasná parta lidí, kteří jsou naladěni na stejnou myšlenkovou vlnu, a tak to má přece být.

TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU NA NAŠICH AKCÍCH, VIVAT CAESAR TITUS FLAVIUS VESPASIANUS, VIVAT ROMA, ROMA VICTRIX!

A zde slíbená ochutnávka fotek:


Kontakt

Bc. Lukáš Hrdina
Jitřní 41
312 00 PLZEŇ

E-mail: optio(zavinac)castraromana.cz