SEZNAM VÝROBCŮ A PRODEJCŮ VÝZBROJE, VÝSTROJE, DOPLŇKŮ A MATERIÁLŮ

Čeští a Slovenští výrobci a prodejci

FABRICA CASTRIS
E-shop nabízející kvalitní a cenově dostupné vybavení pro reenacting období Antického Říma (zbraně, zbroje, přilby, štíty, osobní vybavení, stany, obuv, oblečení, doplňky, šperky), v plánu je postupné rozšíření sortimentu o vybavení pro Řecko, Galii a Germánii a další národy Antického světa. Lze zakoupit také například ovčí rouna, řemeny, řemínky, látky atp. Převážně se Jedná o výrobky českých a Slovenských řemeslníků a reenactorů (zakázková výroba). K dispozici jsou také výrobky pro reenacting zahraniční provenience, takže si každý příjde na to své, co mu nejlépe vyhovuje. Vlastníkem a provozovatelem tohoto e-shopu je Titus Iuventius Martius Ferox, dlouholetý římský reenactor.
Patrik Bárta (mistr kovář) - kovář světového věhlasu, který má zákazníky jak v ČR tak ve světě, meče a dýky, nože špičkové kvality, mistrné řemeslnické provedení, špičková kvalita za odpovídající ceny. Nejlevnější meč má nyní pan Bárta na webu za 800 Euro vč. pochvy, ale zcela to odpovídá provedení a řemeslnému zpracování. Dodací lhůta je však u tohoto pana mistra kováře poněkud delší. Pokud je ale člověk ochoten zaplatit za kvalitní, dobový výrobek, je většinou ochoten si také počkat odpovídající dobu. Meče pana mistra kováře jsou opravdovou nádherou a dají se označit za umělecká díla, a to ipřesto, že jsou zhotoveny přísně dle dobových podkladů a postupů.
Břetislav Pavlů (KOVOTEPEC BŘÉŤA)
šikovný platnéř a kovotepec vyrábjející na zakázku zbroje, přilby, šupinky na šupinové zbroje, náholenice. Zkrátka vše, co lze udělat z plechu (železo, mosaz). Velmi příjemné ceny i osobní jednání. Bývá ale velmi často zavalen prací.
Kontakt: kovotepecbreta@seznam.cz
Benjemín Hrubeš - Velice šikovný švec, který Vám ušije nejen botky, ale také například čutorku, obal na štít, kabelu, kožený pytel, nátepníky, zkrátka vyrábí vše z kůže. Velmi kvalitní práce za rozumnou cenu.
Švec Alan Kvasnička
Šikovný švec z Brna, který šije pro šermíře už řadu let. Botky a další výrobky šije na zakázku, tudíž i dle přání zákazníka a dobových podkladů.
Mojmír Vrtal - zbrojíř, co Vám vyrobí zbroj a další věci,jako např. přilbu, náholenice. Velmi rozumné ceny a velice kvalitní provedení. Vše dle dobových podkladů na míru. Pan platnéř bývá dost často zavalen prací, ale na jeho výrobky stojí za to si počkat.
Drakkaria -

Kamenný a internetový obchod s opravdu širokým sortimentem na různá období, i na Antiku zde seženete pěkné věci, a to jak na reenacting Keltů, Germánů,a le také Římanů, Řeků. Určitě stojí za prohlédnutí.
Lh shop - skvělý prodejce různých šikovných LH věcí, jako například 100 % lnu a vlny, řemínků, čutor, přírodně barvené vlněné příze, spon, kroužkovek, nábytku, vybavení do tábora a pod.
LORICA (WOTHANŮV OBCHOD)
- Wothanův obchůdek s vysoce kvalitními nýtovanými kroužkovými košilemi za příznivé ceny a s dalším vybavením pro římský reenactment. Wothan nabízí také šupinové zbroje ve velké variabilitě provedení.
Chin - shin obchůdek (Fler.cz)
Obchůdek na Fler.cz, kde můžete koupit krásné kožené výrobky, keramiku, čutorky, brašny atp. Výroba též na zakázku. Věci, co jsou okamžitě k odběru či skladem jsou na stránkách obchůdku na Fler.cz, jsou zde i ceny. Fotogalerie chin -shin naleznete zde.
Platnéřství Pavel Zátrapa
Platnéř, který vyrábí zbroje, přilby, puklice a další vybavení, vše na zakázku dle dobových materiálů.
Rouno
Obchod zabývající se prodejem ovčích kožešin a výrobků z ovčí vlny, jejich rouna jsou velmi kvalitní a vhodná např. na dobové spaní.
Cech starých remesiel - KOVLAD
Slovenský cech řemeslníků se zkušenostmi s historickým šermem. Výrobky ze dřeva, kovu, kůže, plátna, v nabídce též šperky, svíčky a mnoho dalšího. Rádi vyrobí také dle dobové předlohy.
Linea (Artur Kroužek)
E-shop nabízející především přírodní materiály (látky, kůži, příze, nitě atp.), ale také pár škovných věciček pro historický šerm.
Umělecké kovářství BRENNUS
Tento kovář vyrábí své výrobky na základě podkladů od zákazníků, také dle dobových materiálů, nálezů atp. Na jeho webu naleznete širokou paletu výrobků, jako jsou nože, kopí, bodky na kopí, meče, sekery, torquesy, naramky, prsteny, amulety atp. Brennus je sice keltský řemeslník, ale i římské výrobky rád vykove dle přání. Pokud poptáváte něco, co nemá tento sympatický Kelt ve svém katalogu, poptejte u něj výrobu.

Prodejci různých materiálů

Karo leather - zde nakoupíte kůži všeho druhu, slušné ceny i vý běr.
Kroje - asi téměř jediny obchod u nás, kde mají 100 % vlněné i lněné sukno ve vysoké kvalitě a gramáži.
Provaznictví - velkoobchod, maloobchod - v tomto provaznictví na Újezdě v Praze lze nakoupit přírodní lana, lanka a provazy za velmi příjemné ceny.
LÁTKY MRÁZ - Pražský obchod s látkami, občas se tam nechají sehnat dobré látky, hlavně pak 100 % len, občas i 100 % vlna.
Sartor - prodejce látek a spol., mají hlavně celkem slušný výběr lnu za příjemné ceny.
APED - velkoobchod s látkami
Velkoobchod s látkami, obrovská nabídka také lnu a vlny, prodávají i běžný metr.

Zahraniční výrobci a prodejci

ARMAMENTARIA - Britský prodejce výstroje a výzbroje, oblečení, bot a mnohých zajímavých a pěkných doplňků za příznivé ceny.
LAWRENS NEST - Prodejce výstroje a výzbroje, oděvů a pěkných doplňků z USA. Rychlé a bezproblémové dodáni do ČR.
Der Römer Shop - pěkné repliky různých drobností a mnoho dalšího z období Antiky, především z Antického Říma. Prodejce je z Německa.
Replik-online - Německý výrobce krásných replik dle archeologických nálezů. Jsou to nádherné věci, avšak ceny odpovídají kvalitě.
Hr - replikate - Německý výrobce krásných věcí dle archeologických nálezů, ceny odpovídající kvalitě, ale je to ještě stále zaplatitelné. Vše je vyráběno ručně a majitel obchodu a dílny je profesionální archeolog.
Armae - Francouzský prodejce výstroje a výzbroje a mnohých dalších hezkých a kvalitních doplňků. Vše za velmi rozumné ceny.
Battle merchant - Německý prodejce výstroje a výzbroje a dalších doplňků, zajímavé ceny (např. obuv).

Armillum Španělský prodejce a výrobce rozličného vybavení, ceny jsou celkem ucházející. Naleznete zde od drobností až po zbroje. Bezproblémové dodání do ČR.
Imperium ancient armory - prodejce vybavení z USA, hlavně věci od fa Deepeeka, ale i pár věcí od jiných výrobců, celkem příznivé ceny.
Albion swords - výrobce krásných mečů, ovšem ceny tomu odpovídají. Občas se vyplatí se podívat do výprodeje, dá se tam narazit na pěkné věci za rozumnou cenu.
FRISIVS-F - Německý výrobce vybavení, ceny u mečů, dýk a zbrojí odpovídají kvalitě, ale prodává i drobnosti za ceny přijatelné a srovnatelné s ostatními výrobci nesériového vybavení.
Replik
- Německý výrobce krásných (a cenově přijatelných) replik pro římský reenacting: šperky, opasky, falery, součástky opasků, součástky pochev, amulety, spony, brože a mnoho a mnoho dalšího. Určitě stojí za podívání se a i za nákup. Ceny jsou přijatelné, jedná se o zakázkovou výrobu.
White rose armoury
Zbrojíři z Velké Británie, výroba zbrojí a přileb na zakázku. Platnéřství s dlouholetou tradicí.
AstorVersand
Prodejce výrobků především od fa Deepeeka (těch kvalitních, i těch méně dobových) z Německa, dobré ceny, široký výběr. Je dobré se ale ujistit, že to, co chcete koupit, je v současné době akceptovatelné jako dostatečně dobové.
Kult of Athena
Prodejce vybavení z USA, dealer jak firmy Deepeeka, tak dalších firem a řemeslníků, ceny jsou ucházející, avšak je třeba dobře vybírat a koukat se na provedení zbraní, zbrojí a dalšího vybavení. Přehledný katalog, dodání po celém světě.
Medieval Arms
Nenechte se zmást názvem. Tento prodejce vybavení z UK prodává také věci pro Antiku,především fa Deepeka, je tedy třeba vybírat, ovšem ceny jsou příznivé a, narozdíl od většiny dalších, se zde dozvíte přesnou cenu poštovného do ČR.
Soul of the warrior
Prodejce a výrobce vybavení z USA, výrobky jak od fa Deepeeka, tak vlastní, dobré ceny, docela velký výběr. Býval ovšem problém s dodání do ČR, nevím ale, jak je to nyní. Pokud Vás zaujalo nějaké zboží, není problem se o možnostech dodání do ČR informovat.
Venetian cat
Nádherná Římská, Řecká keramika, keramické výrobky na zakázku, USA.
Grózer Nomad Bows
Maďarský výrobce vysoce dobových a kvalitních kompozitních luků, nejen římských. Nabízí také příslušenství k lukům. .
Saddler’s Den
Sedlář a švec z Velké Británie, pěkné věci na římský reenact (caligae, čutora, obal na štít, loculus...), příznivé ceny.

Raymond's Quiet Press
Výrobce a prodejce různých šperků, součástek na opasek, spon atp. z USA, velmi zajímavé ceny.
Sarah Juniper Historical Shoes
Výrobce vysoce kvalitních a vysoce dobových bot, calcei, caligae atp. Ceny odpovídají kvalitě a ruční práci na této obuvi.
Roman Glassmakers
Vysoce kvalitní a dobové repliky římského skla, výrobce z Velké Británie.
Tillerman Beads
Vysoce dobové římské korálky, výrobce z Velké Británie.
Plateau Imprints
Obchod z Velké Británie s oblečením a drobnostmi, jako jsou korálky, osobní hygiena, slamněné klobouky atp. Sympatické je, že po načtení obchodu se zobrazují ceny rovnou v Kč.
Find-It Armory
Nabízejí cenově zajímavý Pompejský gladius, loricy hamaty, sortiment Deepeky a další výrobky pro reenacting.
Clang Armory
Prodejce pěkných součástek na opasek, polních flašek a dalšího vybavení ze Západní Virginie (USA).
By-the-Sword
Kompletní nabídka produktů od fa Deepeka a další výrobky pro reenacting.
Rudis Kuenstlerwerkstatt
Výrobce z Německa, puklice na štíty, přilby, nýty a další.
Christian Fletcher
Vynikající, na zakázku vyráběné přilbice, meče, pochvy a mnoho dalšího.
Medieval Reproductions
Nenechte se zmást názvem, tento řemeslník vyrábí nejen věci na Středověk, ale také na Antiku. Ceny odpovídají kvalitě a provedení.
The Ring Lord
Tento pán kroužků nabízí kroužkové košile, kroužky na zbroje, nýty a další záležitosti kolem kroužkového brnění, zdá se, že nabízené hotové nýtované zbroje jsou importem od indických firem, nicméně nýtované kroužkovky indicképrovenience jsou kvalitní a lze je, bez problémů, použít.
Morrow's Blade and Blacksmith Shop
Kovář z USA, vynikající a ne příliš drahé čepele římských mečů, pila, puklice na štíty a další výrobky vč. hotových pugií a pod.
Bronze Age Craft
Výrobky především na reenacting doby bronzové, nádherné meče a podobně.
Traditional Archery Scandinavia
Výrobce kvalitních kompozitních luků.
Rudderbows
Další možný zdroj kompozitních luků pro lučištníky.
Mercia Sveiter
Široká nabídka součástek na opasky a další výrobky pro reenacting.
Jason Klein
Výrobce keramiky, mísy, talíře, pohárky, nabízí také krásné římské sklo.
Crafty Celts
Některé pěkné spony a mnoho dalšího od těchto Keltů z Velké Británie.
Moonstone Pottery
Vynikající repliky římských olejových lampiček a lamp.
Museum Reproductions
Více jak stovka replik římských a keltských mincí a další drobné výrobky.
Talbot's Fine Accessories
Nabízí například krásnou, ručně kovanou, bronzovou římskou sponu a další výrobky hodící se pro římský reenacting.
CCAA, Glasgalerie Koln
Německý výrobce high - end replik římského skla, ceny ovšem odpovídají kvalitě provedení.
Dorchesters
Repliky mincí a další zajímavé zboží.
NIX IMPERIAL
Prodejce, ale také výrobce vybavení z USA. Prodává jak sériové vybavení, tak velice pěkné vybavení vlastní produkce, jedná se ale o velice luxusní a také drahé věci. Každopádně ale stojí za prohlédnutí celý jeho katalog.


Kontakt

Bc. Lukáš Hrdina
Jitřní 41
312 00 PLZEŇ

E-mail: optio(zavinac)castraromana.cz